• 0541 772 57 56

  • info@farmakoy.com

Farmaköy’ü hayata geçiren ve arkasınaki en büyük güvence olan Eczacılar Vakfı’nın tam adı, Eczacılar Sağlık Kültür Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’dır. Vakıf, 22 Ağustos 1995 tarihinde, 24 şehirden 199 eczacının katılımıyla İstanbul’da kurulmuştur.

Vakfın amacı; eczacılık mesleğinin, ecza kooperatifçiliğinin, ilaç ve eczacılıkla ilgili kurum ve kuruluşların gelişmesini sağlamak, eczacılar arasında her türlü sosyal dayanışma ve yardımlaşmayı etkinleştirmektir. Sloganı “Her zaman birlikte” olan vakıf, bu sloganın ortaya koyduğu inanç doğrultusunda çok özel çalışmalara imza atmaktadır.

Bu çalışmalardan bazıları; devlet üniversitelerinde okuyan eczacılık fakültesi öğrencilerine karşılıksız burs temin etmek ve “Yaşam Evi” adı altında içinde huzurevi barındıran bir yaşam alanı projesidir. Bunlara ek olarak, sosyal dayanışmayı ve yardımlaşmayı göz önünde bulundurarak Farmaköy başta olmak üzere, üyelerine farklı lokasyonlarda ve ekonomik koşullar altında konut edindirmek için adımlar atmaktadır.

Eczacılar Konut Yapı Kooperatifi’ni bu amaç doğrultusunda kuran Eczacılar Vakfı, Farmaköy Kooperatif Projesi’ni de titizlikle hayata geçirmektedir ve bu proje ile üyelerine güvenilir, ekonomik ve modern konutlara sahip olma imkanı sunmayı hedeflemektedir.