• 0541 772 57 56

  • info@farmakoy.com

Projeyi Hayata Geçirenler

ECZACILAR VAKFI

Farmaköy’ü hayata geçiren ve arkasınaki en büyük güvence olan Eczacılar Vakfı’nın tam adı, Eczacılar Sağlık Kültür Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’dır. Vakıf, 22 Ağustos 1995 tarihinde, 24 şehirden 199 eczacının katılımıyla İstanbul’da kurulmuştur.

Vakfın amacı; eczacılık mesleğinin, ecza kooperatifçiliğinin, ilaç ve eczacılıkla ilgili kurum ve kuruluşların gelişmesini sağlamak, eczacılar arasında her türlü sosyal dayanışma ve yardımlaşmayı etkinleştirmektir. Sloganı “Her zaman birlikte” olan vakıf, bu sloganın ortaya koyduğu inanç doğrultusunda çok özel çalışmalara imza atmaktadır.

Bu çalışmalardan bazıları; devlet üniversitelerinde okuyan eczacılık fakültesi öğrencilerine karşılıksız burs temin etmek ve “Yaşam Evi” adı altında içinde huzurevi barındıran bir yaşam alanı projesidir. Bunlara ek olarak, sosyal dayanışmayı ve yardımlaşmayı göz önünde bulundurarak Farmaköy başta olmak üzere, üyelerine farklı lokasyonlarda ve ekonomik koşullar altında konut edindirmek için adımlar atmaktadır.

Eczacılar Konut Yapı Kooperatifi’ni bu amaç doğrultusunda kuran Eczacılar Vakfı, Farmaköy Kooperatif Projesi’ni de titizlikle hayata geçirmektedir ve bu proje ile üyelerine güvenilir, ekonomik ve modern konutlara sahip olma imkanı sunmayı hedeflemektedir.

S.S.  FARMAKENT ECZACILAR KONUT YAPI KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU
Eczacı İhsan TURNALAR (Başkan)
Eczacı Necati Orhun AKAR (Üye)
Eczacı Beyhan AKBULUT (Üye)
Eczacı Oğuz MARANGOZOĞLU (Üye)
Mali Müşav. Mümin GÖKMENOĞLU (Üye)

PROJE VE TASARIM GAB MİMARLIK

2014 yılında Mimar Emre Gürsoy ve Mimar Barış Başat tarafından İstanbul ve Stuttgart Almanya’da kurulmuştur.

GAB Mimarlık’ın mimari uygulamadaki amacı, mimari ve kentsel bağlamda en verimli mekanı araştırmak ve bulmaktır.

GAB Mimarlık birçok proje türleri ve alanlarında bilgi ve deneyime sahiptir, bunların arasında veri merkezleri, endüstriyel binalar, üniversiteler, ofis ve karma kullanılmış projeler, eğitim projeleri ve 2 havaalanı terminali bulunmaktadır.

GAB Mimarlık, RED Mühendislik ile Türkiye’nin başlıca 2 bankası için İstanbul’da 2 veri bankası ve Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon şirketi için Ankara’da bir veri bankası projesini tamamladı. Ayrıca 300.000 metrekarelik bir üniversite kampüsü, Manisa’da bir ise Japon firması için bir mürekkep fabrikası projelerini başarıyla hayata geçirmiştir.